Almanya’ya Evden Eve Nakliyat

Günümüzde Türkiye’den Almanya’ya seyahat eden ve Almanya’da hayatını devam ettirmek isteyen kişi sayısı fazlalaşmıştır. Ülkenin genel durumundan sağlamış olduğu imkanlardan memnun olmayan ya da Almanya’da iş bulmuş kişiler evlerini nasıl Almanya’ya taşıyacakları konusunda endişe duyarlar. Genellikle ev taşıma esnasında yıpranan eşyalar kişileri halen oturdukları konumda kullandıkları eşyaları ikinci el mağazalarına satmaya teşvik ediyor.

Yurtdışına taşınma konuları genelde kişileri yoruyor ve taşınma süreci sancılı geçebiliyor. Kişinin kullandığı eşyaların olamayacak fiyatlara spot mağazalara satılması ve beraberinde gelen taşınma ücretleri kişileri bu süreçte zorlayabiliyor. Tüm bu süreçleri sancısız şekilde geçirebilmek ve tüm eşyaların Almanya’ya temiz şekilde kırılmadan, hasarsız olarak ulaştırılması için Yurtdışı taşımacılık yapan nakliyat firmalarıyla anlaşma sağlanması faydalı olur.

Almanya’ya kaç Günde Taşınırım?

Türkiye’den Almanya’ya taşınma süresi farklılık gösterebiliyor. Bu durum daha çok nakliyatfirmalarıyla alakalı olan bir süreçtir. Siz bireysel olarak eşyalarınızı ve tam anlamıyla evinizi yurtdışına taşımak isterken karşılaşabildiğiniz birtakım zorlu süreçler olabilir. Bu durumları yaşamamak için alanında deneyimli uluslararası nakliye hizmeti sunan firmalardan destek alabilirsiniz. Bu firmalardan profesyonel destek alındığında tamamen kolay ve seri şekilde yurtdışına taşınabilmeniz mümkündür.

Yurtdışına taşınmak istendiğinde birtakım kriterleri göz önüne almalısınız. Her ülkenin kendi taşınma ve taşımacılık kuralları vardır. Elbette ülkemizden yurtdışına giden eşyalarında ülkeye girişlerinde belirli kanunlar uygulanır. Bu süreçler Almanya’ya taşınma sürecinde farklılıklar yaratabiliyor. Bir tırın Almanya’ya girmesi yaklaşık olarak 15 günü bulabiliyor. Bu durum gümrük aşamasını da içerdiğinden fazla zaman alabilir. Tabi bu durum nakliyat firmasına göre de değişim gösterebilir.

Almanya’ya Gümrükleme Ne kadar Tutar?

Türkiye’den Almanya’ya eşya taşımacılığı yapan firmalarla anlaşılması halinde tüm eşyalarınız hasarsız ve eksiksiz olarak gideceğiniz yere teslim edilir. Türkiye’den Almanya’ya geçiş sırasında gümrük işlemleri eşyanın tırlara aktarıldığı gün yapılabiliyor. Fakat Gümrüğe yakın olmayan konumlarda iseniz gümrük işlemleri bir sonraki gün yapılır.

Gümrük kontrolleri tam olarak yapıldığında kişiye kaç adet kolisi olduğu belirtilir. Yurtdışı taşımacılık kurallarına göre eşyalar sırayla taşınabilir. Tüm eşyalar tek seferde taşınmayabilir. Gümrükleme aşaması sırasında kişiden birtakım harçlar alınabiliyor. Fakat ek vergi kapsamında ekstra ücret alınmıyor. Tüm gümrükleme işlem masrafları genellikle taşımacılık yapan firmalar tarafından ödenir.

Almanya’ya Mobilya Taşımacılığı

Türkiye’den Almanya’ya eşya taşımacılığı yapan firmalar günümüzde oldukça fazladır. Almanya mobilya taşımacılığı da taşınma sırasında talep gören hizmetlerden biridir. Bu hizmetler deneyimli firmalar tarafından profesyonel olarak verilir. Türkiye ile Almanya arasında yapılan taşıma hizmetlerinde iyi bir nakliye firmasından hizmet almak oldukça önemlidir. Zira evden eve nakliyecilik yapılması ayrı bir özen ister. Kaldı ki Uluslararası evden ülkeler arası nakliyat süreci profesyonel firmalar tarafından yapılmadıkça zorlu bir süreç halini alır.

Türkiye’den Almanya’ya mobilya taşınması esnasında birtakım kriterler vardır. Bu kriterlerden biri eşyaların hangi araçla taşınmasının uygunluğu müşteriye bırakılır. Müşterinin isteği doğrultusunda mobilyalar taşınmak için hazırlanır. Mobilya taşımacılığında her paket müşteriye bildirilir ve paket sayıları taşınma sırasında kontrol edilir. Bu şekilde sorunsuz, seri ve güvenilir mobilya taşıma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Almanya’ya Ev Taşımacılığı Fiyatları

Evden eve taşımacılık sektöründe kurumsal bir firma olunması her zaman büyük önem arz eder. Zira bir evin taşınma sürecinde eşyaların toplanması, kolilenmesi ve gideceği yere kadar eksiksiz ve hasarsız ulaştırılması kurumsal statüye sahip firmalar tarafından daha seri ve kolay şekilde gerçekleştirilebilir. Türkiye’den Almanya’ya gidecek olan nakliye aracı yol mesafesine göre müşterilerden ücret talep eder. Aynı zamanda ücretin hesaplanmasında yol mesafesi dikkate alınırken eşya taşımacılığı sırasında talep edilen hizmet toplamı da ücretin belirlenmesinde etkendir.

Eşyaların toplam hacmine ve kolilerin sayısına göre, taşınma yapılacak zamanda göre fiyatlar belirlenir. Türkiye’den Almanya’ya yapılacak olan nakliye ücretleri tahmini fiyatlar olarak müşterilere iletiliyor. Zira ülkenin ekonomik durumu fiyat bilgisi vermek açısından olanaksızdır. Her geçen gün sektörde değişen fiyatlar karşısında net bir fiyat bilgisi verilmiyor.  Kimi firmalarda belirli saatlerde nakliye hizmetleri uygun fiyatla sağlanabiliyor.

Ayrıca nakliye bedelleri evin oda sayısına göre farklılık gösterebiliyor. Nakliye şirketleri müşterilerinden 1+1, 2+1 3+1 ve daha büyük evler için farklı ücretler istenebiliyor.

Almanya’ya Taşımacılık Yapan Firmalar  

Türkiye’den Almanya’ya taşımacılık yapan nakliyat şirketleri oldukça fazladır. Günümüzde Türkiye’den Almanya’ya ya da daha farklı ülkelere ev taşımacılığı oldukça talep görüyor. Almanya’da yaşam koşullarının ve iş imkânlarının ülkemize oranla daha iyi olması nedeniyle ev taşımacılığı hizmeti sağlayan nakliye şirketleri de fazlalaşmıştır.

Türkiye’den Almanya’ya evden eve taşımacılık hizmeti veren nakliye şirketleri fiyatlarını belirlerken Türkiye ile Almanya arasındaki güzergâha göre fiyat belirlemesi yaparlar. Elbette ücret belirlemesi yapılırken eşyanın kolilenmesi, araca yüklenmesi, Almanya’ya taşınması sırasında oluşacak masraflar ve gümrük masrafları da bu ücretin belirlenmesinde etkendir.

Taşıma işlemlerine ihtiyaç duyulduğunda kurumsal nakliyat şirketlerinin seçilmesi nakliye sürecinde sıkıntı oluşmamasını sağlar. Taşıma yapılmadan önce nakliyat firmalarının detaylı olarak araştırılması gerekir. Piyasa koşullarına göre belirlenen fiyatların altında fiyat bilgisi veren firmalar olabilir. Lakin eşyaların Türkiye’den Almanya’ya kadar sorunsuz ve eksiksiz taşınması için kaliteli ve garantili hizmet sağlayan nakliyat şirketlerini seçmelisiniz.

Almanya’ya Nasıl Taşınırım?

Günümüzde bir yerden farklı bir yere taşınmak oldukça meşakkatli ve sıkıcı bir süreçtir. Eşyaların toplanması, kolilenmesi ve gidilen yerde yeniden açılıp yerleştirilmesi kişilerin canlarını sıkan ve endişeye düşüren bir süreçtir. Bu taşınma sürecini en kolay şekilde gerçekleştirilmesine vesile olan nakliyat firmalarıyla anlaşma sağlanması halinde en seri şekilde Türkiye’den Almanya’ya eşyalarınızı kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Almanya’da oturma izninin olması durumunda ev eşyalarının taşınması sırasında nakliye ücretinden ayrı olarak gümrük masrafları istenmiyor. Fakat kişinin Almanya’da oturma izni yok ise tüm gümrük masraflarına katlanmak durumumdadır. Ayrıca kişi;

  • Almanya vatandaşlığı yoksa
  • Oturma izni yoksa
  • İş amacıyla taşınmıyorsa
  • Diplomat değilse

Bu imkânları yoksa gümrük masrafları kendisinden talep edilir.

Almanya’ya Ev Taşıtmak Kolay Mı?

Türkiye’den Almanya’ya ev taşımak gerek maddi açıdan gerekse bir evin tam olarak farklı bir yere taşınma süreci açısından kolay bir durum değildir. Fakat Nakliyat hizmeti veren şirketler sayesinde bu durum daha kolay atlatılır. Ayrıca Almanya’ya ev taşınması için kişiden birtakım evraklar istenir. Bu evrakların tamamlanması ve eşyaların kolilenmesi, tam anlamıyla eksiksiz olarak Almanya’ya ulaştırılması zaman almaktadır.