Sırbistan’a Mobilya Gönderimi

Sırbistan’a taşınan kişilerin en önemli ihtiyaçlarından biri de Sırbistan’a mobilya gönderiminin nasıl olacağıdır. Sırbistan’a taşınan kişiler istedikleri takdirde ev ve ofislerini de ülkeye taşıyabilir. Bunun için uyulması gereken bazı gümrük kuralları bulunur. Bu kurallara uyulduğu müddetçe herhangi bir problem yaşamadan eşyalarını Sırbistan’dan teslim alabilirler.

Sırbistan evden eve nakliye hizmetimizden yararlanmak için uzman kadromuz ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz. Uzmanlarımız ile yapılan görüşmelerde taşıma içeriğinin yanı sıra takvim planı da yapılmakta ve gümrük belgeleri hakkında müşterilerimiz bilgilendirilmektedir.

Türkiye’den Sırbistan’a Mobilya Gönderirken İstenen Belgeler

Türkiye’den Sırbistan’a mobilya göndermek isteyen kişilerin Bayern Transport uzmanlarına vermesi gereken bazı belgeler bulunur. Bu belgeler kişilerin Sırbistan’daki yaşadıkları adres ve oturma izni gibi yasal prosedürleri içerir. Sırbistan evden eve nakliye şirketi arayışında olan herkesin nakliye şirketi fark etmeksizin bu belgeleri tamamlamaları gerekir. Gümrükte kontrol için istenen uluslararası belgeler şunlardır:

  • Pasaport ve kimlik fotokopisi
  • Adli sicil kaydını gösteren belge
  • Noter onaylı vekaletname
  • Yerleşim yeri belgesi (ikametgah)
  • Ulaşım türünü gösteren belge

Burada yer alan birçok belgeyi e- devlet aracılığı ile müşterilerimiz ücretsiz olarak edinebilir.

Sırbistan’dan Türkiye’ye Mobilya Gönderirken İstenen Belgeler

Türkiye’den çıkışta gümrükte denetim gerçekleştirilir ve Sırbistan’a varana kadar birçok sınırdan geçilir. Bu sınırlarda ise aynı belgeler tekrar tekrar kontrol edilir. Türkiye’den çıkarken nasıl gösterilmesi zorunlu olan belgeler var ise aynısı Sırbistan’dan dönüş için de geçerlidir. Eğer Sırbistan nakliyecileri ile Türkiye’ye mobilya ve eşya taşıma yapılıyor ise bu durumda yukarıda belirtilen belgelere ek olarak vukuatlı nüfus kayıt örneğinin de görevlilere sunulması gerekir. Vekaletname ise noter onaylı değil ise konsolosluk üzerinden tasdik alınabilir. Bu gibi konularda da Bayern Transport olarak müşterilerimize bilgi aktarımı sağlıyoruz.

Sırbistan’a Mobilya Kaç Günde Gider?

Sırbistan’a mobilyaların ulaşması 7 ila 40 gün arasında sürmektedir. Resmi bir işlem olduğu ve farklı ülkeler ile iletişim gerektiği için ortalama 30 gün içerisinde eşyaların teslimi adrese yapılmaktadır. Sırbistan’a mobilya gönderimi yapılırken her aşama müşterilerimize iletilir.

Sırbistan’a Hangi Mobilyalar Gönderilir?

Paylaş