Uluslararası evden eve nakliyat nedir?

İnsanlar farklı sebeplerden ötürü belli zaman aralıkları ile taşınmak zorunda kalır. Ülke içerisinde evini taşıtacak kişi normal bir nakliye şirketi tercih ederken evini farklı bir ülkeye taşıtacak kişi ise uluslararası evden eve nakliyat hizmeti sunan bir nakliye şirketi ile çalışmak zorundadır.

Farklı bir ülkeye taşınırken taşınacağınız ülkeye göre üç farklı taşımacılık şeklini tercih edebilirsiniz. Bu taşımacılık türleri; karayolu taşımacılığı, havayolu taşımacılığı ve denizyolu taşımacılığıdır. Karayolu taşımacılığı daha çok Avrupa ve Yakındoğu ülkelere taşımacılık ihtiyacı olanlar tarafından tercih edilirken Uzakdoğu ve denizaşırı ülkelere taşınacak kişiler denizyolu sistemini tercih etmektedir. Taşımacılık konusunda acelesi olanlar ve genelde paraya dert etmeyen kişiler ise havayolu taşımacılığını tercih etmektedirler.

Uluslararası evden eve nakliyat fiyatları

Evini yurtdışına taşıtacak kişiler genellikle taşımacılık öncesi internet ortamında fiyat araştırması yapmaktadır. Fiyat araştırması yaparken ihale sitelerinden fiyat teklifi toplayan kişiler genellikle fiyat konusunda yanıltılmaktadır. Uluslararası anlamda ev taşımacılık hizmeti sunabilmek için gerekli olan C3 belgesine sahip olmayan çok sayıda kişi taleplere teklif vermekte ama daha sonrasında müşterileri mağdur etmektedir.

Lojistik şirketleri tarafından müşteriye fiyat teklifi sunarken talep edilen hizmet detayları son derece önemlidir. Eşyaların hacmi, taşınacağı ülke ve talep edilen teslim tarihi fiyatları oldukça etkilemektedir.

Avrupa ülkelerine yapılacak olan karayolu taşımacılıklarında ücretler genellikle metreküp başına 130-200 Euro arasında yer almaktadır. Takdir edersiniz ki Yunanistan’a taşınacak olan bir kişi ile İngiltere’ye taşınacak bir kişinin masrafları aynı olmayacaktır.

Uluslararası ev taşımacılığında gümrükleme

Başka bir ülkeye taşınacak kişiler zati eşya taşımacılığı diye tabir edilen ve daha önce kullanılmış olan eşyaların taşımacılığı için uygun görülen gümrükleme işlemine tabii tutulacaktır. Gümrükleme işlemlerinde masraflarla karşılaşmamanız için sizden talep edilen evrakların tarafımıza eksiksiz bir şekilde iletilmesi son derece önemlidir. Aksi taktirde gümrükleme süreci hem uzayacak hem hesapta olmayan masraflarla karşılaşacaksınızdır.