Yurt Dışına Mobilya Göndermek

Yurt dışına mobilya göndermek gümrük başta olmak üzere farklı prosedürler ile profesyonelce yönetilmesi gereken bir süreçtir. Yurt dışına mobilya göndermek isteyen müşterilerimiz Bayern Transport ile güvenli nakliye gerçekleştirebilir.


Uluslararası Eşya Taşıma için Gereken Belgeler


Yurt dışına eşya taşırken gümrük kurallarına uyulması gerekir. Bu kuralların kapsamında ise bazı belgeler bulunur. Bu belgeler olmadan uluslararası ölçekte mobilya taşımak sorun haline gelebiliyor. Bu neden ile de müşterilerimizin firmamıza sunması gereken bazı evraklar var. Evrak türleri ve sayıları nakliyenin yapılacağı ülkeye ve o ülkenin gümrük prosedürüne göre değişebilir. Her ülke tarafından istenen ortak belgeler şunlardır:

  • Pasaport
  • Yerleşim yerine (taşıma yapılacak adrese) dair bilgiler
  • Oturma belgesi
  • Kimlik fotokopisi
  • Noterden onay alınmış vekalet
  • Adli sicil kaydı
  • Ülkeye giriş yöntemini gösteren belge (uçak bileti, tren bileti vd.)


İlgili belgelerin uzmanlarımıza sunulması gerekir. Uzmanlarımız nakliye firması kapsamında profesyonel hizmet sağlar ve sunulan belgeleri teyit eder.


Uluslararası Eşya Taşıma Gümrük Süreci Nasıl Oluyor?


Uluslararası eşya taşırken nakliye firmaları ve mobilya sahipleri belirli gümrük kurallarına tabi tutulur. Bu kurallar taşınan mobilyaların herhangi bir suç unsuru bulundurmadığını kanıtlamak için hazırlanmıştır. Yasal prosedürlere bağlı kalarak eşya ve mobilya taşımanın yapılması gerekir. Bayern Transport olarak sunduğumuz tüm hizmetler yasal ve lisanslıdır. Evden eve nakliye şirketi olarak çalıştığımız süre boyunca müşterilerimize profesyonel ve ayrıcalıklı hizmet sunmaya gayret ediyoruz.


Yurt Dışındaki Hangi Ülkelere Mobilya Gönderiliyor?


Bayern Transport olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını giderebilmek için kendimi sürekli geliştiriyoruz. Profesyonel ekiplerimizin yanı sıra birinci sınıf ekipmanlarımız aracılığı ile nakliye işlemini gerçekleştiriyoruz. Sadece yurt içi değil yurt dışına ev ya da mobilya taşımak isteyen müşterilerimiz için birçok ülkede hizmet vermeye başladık. Hizmet verdiğimiz bazı ülkeler şunlardır:
Avusturya
Almanya
Macaristan
Danimarka
Sırbistan
İtalya
İsviçre
Avrupa ülkelerinin yanı sıra farklı ülkelere de gönderim yapıyoruz. Eşyalarınızı taşımak istediğiniz ülke ve nakliye süreci ile ilgili planınızı aktarmak için müşteri temsilcilerimiz ile konuşabilirsiniz. Yurt dışına mobilya göndermek isteyenler firmamız ile kolaylıkla iletişim kurabilir.

Dilerseniz Fransa’ya Taşınmak adlı makalemize bakabilirsiniz.